Wieści z IT BPS: ochrona przed zagrożeniami dla komputerów osobistych

IT BPS Jakub Ernestynowicz

IT BPS dostarcza rewelacyjną ochronę przed zagrożeniami dla komputerów osobistych. Oferta dla pracowników Grupy BPS i ich rodzin – specjalne ceny.

Internet? Nie dziękuję.

W obecnych czasach liczba zagrożeń, które czyhają na użytkownika komputera rośnie tak dynamicznie, że momentami ciężko jest za tym nadążyć. W przedsiębiorstwach, gdzie niejednokrotnie są dedykowane zespoły, których celem jest wykrywanie i zapobieganie wszelkim formom ataków na infrastrukturę teleinformatyczna, dużym wysiłkiem jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Zatem, jeśli dla specjalnych zespołów jest to wyzwanie to jak ma sobie poradzić domowy użytkownik komputera? Pojawia się pytanie, jak taki użytkownik ma chronić siebie, a czasami także najbliższych przed zagrożeniami płynącymi z globalnej sieci?

Na tak postawione pytanie nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi. Ktoś powie, że najlepiej nie używać Internetu, wtedy będzie bezpiecznie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w dobie cyfryzacji nie ma miejsca na tego typu podejście. Zbyt wiele rzeczy i spraw załatwiamy on-line, a że jest to dla nas bardzo wygodne i oszczędza nam to wiele czasu, to łatwo z tego nie zrezygnujemy. Jedną z czynności, którą coraz częściej i chętniej wykonujemy przez Internet są transakcje bankowe, a przyczyna jest prosta, jest to niewiarygodnie wygodne i szybkie.

Jak udało nam się ustalić, Internet jest nam niezbędny w załatwianiu codziennych spraw. Co więc zrobić, aby korzystanie z niego było bezpieczniejsze? Szczególnie w dobie złośliwych programów, szyfrujących nasze dane i żądając w zamian za odszyfrowanie znacznych kwot pieniędzy.

Możliwości są tak naprawdę tylko dwie, pierwsza to nie korzystać z komputera, ale tę już wykluczyliśmy, a druga to zabezpieczenie komputera przed zagrożeniami z zewnątrz.

Internet? Jasne, poproszę!

Z Internetu oczywiście dalej chcemy korzystać także można powiedzieć, że już wiemy co zrobić. Musimy zabezpieczyć swój komputer. W tym momencie pojawia się pytanie jak to zrobić skutecznie?

Odpowiedz tak naprawdę jest jedna, potrzebne jest nam oprogramowanie do kompleksowej ochrony naszych danych i tożsamości, najlepiej jeszcze z bezpieczna przeglądarką do robienia przelewów. Na rynku dostępnych jest wiele różnych programów, tylko jak wybrać ten właściwy posiadający wszystkie funkcje? Czym kierować się przy wyborze aplikacji, która ma nas chronić? Czy wybrać jeden, czy wiele programów? Czy ten, który wybierzemy na pewno będzie spełniał nasze oczekiwania?

W takiej sytuacji z pomocą przychodzi IT BPS. IT BPS od 2010 roku jest spółką informatyczną w Grupie BPS, której zadaniem jest wspierać systemy bankowe i dostarczać rozwiązania IT dla Banków Spółdzielczych i Spółek Grupy. Nie mniej jednak, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby swoje wieloletnie doświadczenie wykorzystał aby pomóc pracownikom Grupy BPS, pracownikom bez których tej Grupy by tak naprawdę nie było.

Wychodząc naprzeciw tym wszystkim pytaniom, IT BPS przetestował kilka czołowych rozwiązań dostępnych na rynku i wybrał z nich jedno, najlepsze.

Od wielu lat wiodącym produktem do ochrony komputerów przed złośliwym oprogramowaniem jest Bitdefender. Właśnie to rozwiązanie zostało wybrane przez IT BPS jako godne polecenia w Grupie BPS. Dodatkowo dzięki staraniom poczynionym przez IT BPS, spółka oferuje to rozwiązanie dla pracowników Grupy BPS i ich rodzin w cenie niedostępnej nigdzie na rynku.

Z oferty „W Grupie bezpieczniej” mogą skorzystać wszyscy pracownicy Banków Spółdzielczych oraz Spółek z Grupy BPS, mało tego, pracownicy także mogą zakupić w swoim imieniu oprogramowanie dla członków swoich rodzin. Taki program ochrony dla pracowników i ich rodzin jest ewenementem nawet na skalę światową.

IT BPS przygotował tę ofertę wyłącznie dla Grupy BPS i wstępnie będzie ona ważna do 31.12.2017.

Ochronę komputera można wykupić w dwóch wariantach, na dwa i na trzy lata. Są dostępne też paczki promocyjne na 5 i 10 komputerów. Ceny przedstawia poniższa tabelka.

Ochrona

1

komputer

5

komputerów

10

komputerów

Dwuletnia

9 zł

40 zł

70 zł

Trzyletnia

12 zł

55 zł

100 zł

 

Osobą odpowiedzialną od strony IT BPS za ofertę promocyjną jest Jakub Ernestowicz, który poniżej odpowiada na kilka pytań dotyczących oferty.

PYTANIE 1: Czy oprogramowanie które IT BPS wybrał jest faktycznie najlepsze i w pełni chroni komputer przed zagrożeniami?

Jakub Ernestowicz: Bitdefender od wielu lat tworzy oprogramowanie, które jest najlepiej oceniane przez ekspertów i znajduję się ono na pierwszych miejscach wielu rankingów. Ma też bardzo dobre wsparcie dla nowo powstałych zagrożeń co czyni je naprawdę doskonałym produktem. Nie mniej jednak musimy mieć na uwadze fakt, że każdy program może zwieść i żaden producent nie daje 100% pewności.

PYTANIE 2: Jakie funkcje spełnia to oprogramowanie?

JE: Jest to tak naprawdę pakiet oprogramowania do ochrony komputera . Zapewnia on ochronę przed: złośliwym oprogramowaniem szyfrującym nasze dane (ransomware), wirusami, wyłudzeniem naszych poufnych danych (phishing), niebezpiecznymi stronami internetowymi oraz nieznanymi aplikacjami mogącymi uszkodzić nasz komputer i/lub dane.

PYTANIE 3: Oferta którą państwo przygotowali wygląda bardzo atrakcyjnie. Skąd tak niskie ceny? Takie oprogramowanie to przecież koszt rzędu 80zł za rok.

JE: Ceny faktycznie są rewelacyjne i zgodnie z tym, co można było przeczytać wcześniej ten program ochrony jest ewenementem na skalę światową. Ceny takie udało się uzyskać dzięki m.in. negocjacjom. Poza tym udział w takim programie dla tak dużej Grupy jest nie tylko prestiżowy dla IT BPS.

PYTANIE 4: Jak można dokonać zakupu tego oprogramowania?

JE: Oprogramowanie można kupić przez stronę Intranetu Banku BPS (intranet.bank.bps.corp), która jest dostępna z każdego Banku Spółdzielczego. Kupujący po wybraniu rodzaju ochrony, ilości sztuk oraz podaniu swoich danych wraz z Bankiem lub Spółką w której pracuje otrzymuje kwotę i numer zamówienia do opłacenia przelewem.

PYTANIE 5: Czy osoba zamawiająca musi posiadać w domu komputer aby móc skorzystać z oferty?

JE: Posiadanie prywatnego komputera przez zamawiającego nie jest warunkiem koniecznym aby skorzystać z oferty. Do zamówienia jest on oczywiście potrzebny, ale że zakupu można dokonać wyłącznie z sieci firmowej to kupujący może skorzystać z dowolnego komputera w banku lub spółce dzięki któremu może zakupić oprogramowanie dla rodziny.

PYTANIE 6: Od kiedy zamawiający objęty jest ochroną?

JE: Po potwierdzeniu płatności zamawiający otrzymuję możliwość pobrania paczki instalacyjnej, którą musi zainstalować na komputerach, które mają wykupioną ochronę. Komputer zaczyna być chroniony chwilę po instalacji.

PYTANIE 7: Jak wygląda proces instalacji oprogramowania? Czy jest on skomplikowany?

JE: Proces instalacji został maksymalnie dopracowany i ułatwiony. Nie trzeba posiadać żadnej specjalnej wiedzy, aby go przeprowadzić. Wystarczy, że użytkownik uruchomi program instalacyjny i wszystko wykona się automatycznie wraz z aktualizacją i skanowaniem komputera.

PYTANIE 8: Co musi zapewnić użytkownik, aby cały czas był chroniony?

JE: Oprogramowanie do skutecznego działania wymaga aktualizacji sygnatur zagrożeń. Sygnatury te pobierane są co godzinę przez Internet ze strony producenta. Także do poprawnego działania wymagane jest połączenie z Internetem, przynajmniej okresowe.

PYTANIE 9: Ostatnim pytaniem jest, do kiedy będzie można skorzystać z tej specjalnej oferty?

JE: Na skorzystanie z oferty pracownicy mają czas do końca roku tj. 31.12.2017

Dodatkowo, razem z programem dla pracowników IT BPS rozpoczął sprzedaż oprogramowania antywirusowego przeznaczonego dla Banków Spółdzielczych i Spółek Grupy BPS. Jest to Bitdefender GravityZone Advanced Business Security. W pakiecie mamy do dyspozycji: ochronę antywirusową, ochronę przed złośliwym szyfrowaniem, ochronę dla telefonów komórkowych oraz pakiet do zabezpieczania dysków w laptopach.

Jakub Ernestowicz

Naczelnik Wydziału Zarządzania Systemami, IT BPS

Powiązane wpisy

4 komentarze na temat “Wieści z IT BPS: ochrona przed zagrożeniami dla komputerów osobistych

 1. Marcin

  A jaka to jest wersja bitdefendera? Antywirus plus czy internet security?

  1. Jakub Ernestowicz

   Panie Marcinie,

   Jest to wersja Bitdefender Business Security, która jest zbliżona do Internet Security. Posiada też funkcje, których Internet Security nie posiada m.in. DLP. Dodatkowo działa również na MacOS i Linux gdzie niestety Internet Security nie pomoże.

   Zdecydowaliśmy się na tą wersję bo chcieliśmy dostarczyć atrakcyjne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników komputerów w naszej Grupie. Nie chcieliśmy wykluczać osób używających innych systemów niż Windows. Dodatkowo wersja ta łączy wszystkie doskonałe rozwiązania Bitdefender’a w jedną wydajnie działającą paczkę.

   Pozdrawiam,
   Jakub Ernestowicz

 2. Sławomir

  To jestem zaskoczony że bitdefender jest tak dobry. U mnie w firmie jest od dawna ESET i niebawem dadzą tam Deslocka. W ESET możemy oprócz antywirusa,firewalla mieć zarządzanie portami w komputerach, stronami internetowymi, fajna konsola centralna z pełną integracją z domeną. Czy podobne funkcje oferuje bitdefender? Bo przyznam że cena jest kusząca nawet do prywatnego wykorzystania.

  1. Jakub Ernestowicz

   Panie Sławomirze,

   Bardzo proszę się do mnie odezwać na mojego maila służbowego. Wygeneruję Panu licencje testowe na Bitdefendera. Zobaczy Pan, że to rozwiązanie jest lepsze od ESET’a 😉
   BItedefender od kilku lat wiedzie prym w rozwiązaniach AV.

   Pozdrawiam,
   Jakub Ernestowicz