IT BPS obecny na BS BLOG-u – a kiedy SGB?

zapraszam

Jak Państwo być może pamiętają, dzwonił do mnie latem Pełnomocnik Zarządu SGB Banku, Pan Roman Szewczyk. Rozmowa dotyczyła echa medialnego „wojny na górze” w SGB, które przybrało formę szeregu publikacji (Puls Biznesu, wpolityce.pl). Publikacje te były szeroko komentowane na BS BLOG-u i Szanowny Pan Roman Szewczyk, zapytał mnie, czy SGB Bank mógłby publikować na BS BLOG-u swoje artykuły i przedstawiać swoje stanowisko na różne sprawy.

Odpowiedziałem, że serdecznie zapraszam, i że BS BLOG jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą tu zamieszczać swój przekaz. Jednym z moich głównych celów publicystycznych jest troska o pluralizm treści zamieszczanych na portalu. Zaproponowałem SGB Bankowi utworzenie własnej sekcji na BS BLOG-u, sekcji

WIEŚCI Z SGB.

IT BPS ma już swoją sekcję na BS BLOG-u – zapraszam serdecznie SGB Bank do uczynienia podobnego ruchu. Przypomnę treść pisma, które skierowałem do Zarządu SGB Banku:

W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej, proponuję SGB Bankowi utworzenie i prowadzenie własnej sekcji na BS BLOG-u:

WIEŚCI Z SGB BANKU

Na BS BLOG-u już 6 firm ma własne sekcje typu „WIEŚCI Z…”. Są to:

– Novum

– OpenBiz

– Heuthes

– I-BS.pl

– Kłos

– IT King

a wkrótce kolejne… (dopisek 07.11.17 – obecnie także IT BPS ma swoją sekcję).

BS BLOG jest projektem niekomercyjnym, tak więc moja propozycja ma charakter nieodpłatny (żadna z firm, prowadzących swoje sekcje nie płaci za to i nie planuję tu wprowadzania żadnych opłat).

Myślę, że warto mieć swoją sekcję na BS BLOG-u, bo to bardzo popularne medium środowiskowej komunikacji społecznej. BS BLOG ma miesięcznie zwykle kilkanaście tysięcy odsłon (rekord – 22 500), jest na nim już blisko 1000 komentarzy BS-owców. Jego zaletą jest oddolna forma tworzenia treści – co najmniej połowa (a może i 2/3 treści) jest autorstwa Publicystów i Komentatorów BS BLOG-a. Mam przyjemność współpracować z 8 PUBLICYSTAMI BS BLOG-a (to w połowie członkowie zarządów, a w połowie – informatycy z BS-ów; nazwiska i życiorysy tych osób są na portalu).

Krótko mówiąc, jeżeli ktoś chce wiedzieć, co naprawdę słychać w środowisku, jaki jest głos oddolny BS-owców, to BS BLOG mu to zapewnia – chyba jako jedyne medium środowiskowe.

A z kolei, każdy kto chce w tej środowiskowej dyskusji wyrazić swój głos, powinien pomyśleć o obecności na BS BLOG-u. Projekt ten trwa od ponad 2 lat, od roku – w obecnej, rozbudowanej formule redakcyjnej. Wiedzę tu przetwarzaną wykorzystuję także w moich badaniach naukowych  realizowanych na Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu, gdzie prowadzę Zespół ds. Badań nad Bankowością Spółdzielczą.

Zależy mi na jak największym pluraliźmie treści publikowanych na BS BLOG, dlatego uważam, że obecność sekcji WIEŚCI Z SGB Banku byłaby tu niewątpliwie cenna. Z tego też powodu zachęcam do utworzenia i redagowania takowej.

Pozdrawiam – A.Sadowski

Ponawiam powyższe zaproszenie – wierzę, że Panowie Prezesi SGB Banku są gotowi do otwartej i śmiałej dyskusji w ramach środowiskowego medium, jakim jest BS BLOG, i nie będę udziału w tej dyskusji unikać.

Śmiało, Szanowni Panowie! 🙂 Serdecznie zapraszam!

Powiązane wpisy

4 komentarze na temat “IT BPS obecny na BS BLOG-u – a kiedy SGB?

 1. Jakub Ernestowicz

  Albercie,

  Cytując „…żadna z firm, prowadzących swoje sekcje…”, właśnie, jak mogę prowadzić swoją sekcję? Jak dodawać do niej artykuły?

  Pozdrawiam,
  Jakub

  1. Albert Sadowski

   To bardzo proste, Jakubie – po prostu prześlij art. (i grafikę) do mnie – a ja zamieszczę w sekcji IT BSP :-). Pozdrawiam

   1. Jakub Ernestowicz

    Może warto byłoby pomyśleć o możliwości edycji sekcji przez partycypujące firmy. Wtedy można uzyskać większą dynamikę. Jedna osoba wprowadzająca treści może stać się „wąskim gardłem”.

    BTW, czy da się cośzrobić z kolorem czcionki pola dodawania komentarza. Obecnie jest bardzo nieczytelna.

    Pozdrawiam

    1. Albert Sadowski

     Jakubie, myślę, że nie będzie żadnego problemu z dynamiką zamieszczania – redaguję BS BLOG-a praktycznie codziennie. Tak więc teksty mogą być zamieszczane praktycznie „od ręki” – zapraszam do częstego nadsyłania! Im częściej tym lepiej – widać, że sekcja „żyje”, a to skłania Szanownych Czytelników do częstszego zaglądania.
     Co do czcionki – sprawdzę.