Sekcja IT BPS na BS BLOG-u

IT BPS Jakub Ernestynowicz - sekcja

Na ostatnim FLBS, Pan Jakub Ernestowicz zapytał mnie, czy IT BPS będzie mógł zamieszczać swoje publikacje na BS BLOG-u. Zapytanie to było zapewne efektem mojego  zaproszenia, jakie skierowałem kilka miesięcy wcześniej – m.in. do IT BPS-u – dotyczącego obecności na portalu. Niedawno otrzymałem od Pana Jakuba pierwszy tekst, który już jest widoczny w sekcji

WIEŚCI Z IT BPS (obszar sekcji firmowych BS BLOG-a)

Cieszy mnie obecność kolejnego podmiotu na BS BLOG-u, cieszy mnie też fakt, że jest to podmiot reprezentujący zrzeszenie BPS. Bardzo zależy mi, i zależeć będzie także w przyszłości, na pluralizmie wypowiedzi na portalu. Jak Szanowni Czytelnicy wiedzą, Komentarze na BS BLOG-u nie są poddawane cenzurze, każdy ma prawo wygłosić swoje zdanie, no i z tej wolności słowa wynika m.in. obecność na BS BLOG-u wielu krytycznych wobec zrzeszeń tekstów. Ale właśnie na tym polega wolność słowa. Jak Państwo wiedzą, na portalu, oprócz opinii krytycznych, zamieszczanych przez BS-owców w formie komentarzy, są także opinie pozytywne wobec zrzeszeń, pro-integracyjne i pro-konsolidacyjne. Każdy ma prawo do wygłaszania swoich poglądów, a – jak napisałem – zamieszczone komentarze nie są poddawane cenzurze.

Wcześniej, w maju 2017 r., na FTBS, w rozmowie z innym przedstawicielem IT BPS-u, w trakcie której przedstawiłem propozycję utworzenia sekcji na BS BLOG-u, osoba to powiedziała do mnie:

„Panie Albercie, moglibyśmy mieć sekcję na BS BLOG-u, gdyby Pan wyłączył komentarze…”

Bez komentarza 🙂

Tym bardziej cieszy obecne podejście Pana Jakuba Ernestowicza i jego współpracowników, przejawiające się tym, że pomimo świadomości stosunku BS-owców do zrzeszeń (nie zawsze najcieplejszego), zdecydowali się Oni, by IT BPS na portalu zaistniał. Taka postawa zasługuje na szacunek i uznanie. Poza tym, czy nie lepiej jednak w środowiskowej dyskusji uczestniczyć, wyrażać swoje poglądy, bronić swojego stanowiska? Wszak przysłowie mówi: „nieobecni nie mają racji”. Tym bardziej, że czytelnictwo BS BLOG-a systematycznie rośnie, a portal stał się medium opiniotwórczym i jest w pierwszej kolejności zasługa:

  • obecności niecenzurowanych komentarzy BS-owców,
  • aktywnej pracy felietonistycznej Publicystów i Komentatorów z Banków Spółdzielczych.

 

Tak więc od dziś IT BPS już będzie w gronie obecnych na BS BLOG-u! Cieszy mnie to bardzo i zapraszam do lektury sekcji

WIEŚCI Z IT BPS

A tu link do pierwszej publikacji w tej sekcji:

Wieści z IT BPS: ochrona przed zagrożeniami dla komputerów osobistych

Powiązane wpisy