Powstała strona internetowa poświęcona „wojnie na górze” w SGB

SGB-Bank budynek - pojdynek na żony

Nie wiem kto jest autorem tej strony, ale takowa istnieje. Jej adres to:

http://www.skoknabank.com/

Link do tej strony podesłał mi jeden z anonimowych Komentatorów BS BLOG-a.

Autor (autorzy) zamieszczają na stronie „skoknabank.com” odniesienia do różnorodnych publikacji, jakie pojawiły się jako echa „wojny na górze” w SGB, wojny toczącej się między „frakcją Pyzika” a „frakcją Lorka”.  Są tam także odniesienia do publikacji zamieszczony na BS BLOG-u, ale nie tylko; również do pulikacji wsieci.pl czy Pulsu Biznesu.

Ciekawe, że ktoś wpadł na pomysł, by taką stronę założyć…

Powiązane wpisy

11 komentarze na temat “Powstała strona internetowa poświęcona „wojnie na górze” w SGB

 1. Albert Sadowski

  Napisałem ten art. ale odnoszę wrażenie, że strona „zniknęła”… Czy ja mam kłopoty z dost. do internetu, czy tez Państwo podzielają moje wrażenie…
  ?

 2. Kauzyperda

  Szanowny Panie Albercie,

  Nie myli się pan, strona zniknęła. Niejako przy okazji śpieszę donieść, że z moich informacji wynika, iż już niebawem (najpóźniej do końca grudnia) sprawom zmian w strukturze „starych” zrzeszeń będzie pan mógł poświęcić kilka naprawdę pasjonujących artykułów. Proszę uważnie nasłuchiwać wieści.

  1. Albert Sadowski

   Czekamy zatem z zainteresowaniem – myślę wszyscy Czytelnicy – na nowe wieści. Pozdrawiam

  2. Albert Sadowski

   Ciekaw jestem jednakże, dlaczego ta strona zniknęła…

  3. Bibeusz

   Ale to nie info o stratach w SSO SGB w kwocie 70 mln do pokrycia, czy przedterminowym wykupie obligacji BPS za 85 mln? Bo to takie popierdułki są 🙂

   1. Ak

    Jeśli chodzi o sso to tylko potwierdzenie, że ten system działa. Bank zaliczył stratę, mniejsza niż 70 mln, i zamiast wszyscy płacić, z opłat 50% na BFG, pokryto niedobór kapitału. O to chodziło. Nikt nie powinien oszukiwać. Ten bank to robił. Sso to wykrył i bardzo dobrze. W zrzeszeniu zintegrowanym ewentualne problemy pojedynczych banków będą narastac i wszyscy co jakiś czas będą za to płacić vide Nadarzyn i sk. Acha Bibeusz czy ktoś zapłacił za to oprócz sso? Odpowiem. Na razie nikt. Analogiczny przypadek w banku z tarczyna czy raszyna – płacą wszyscy!

    1. STOMAX

     Zawsze ktoś płaci, jeśli jest to SSO – to znaczy że wszystkie banki się złożyły, w ten czy inny sposób, bo stopniał fp, który utworzyły wszystkie banki w ciężar swoich kosztów. SSO nie jest tworem samofinansującym się, wszystkie środki pochodzą od banków. Nie oszukujmy się, zawsze jak będzie się coś działo, płacić będą wszyscy pozostali uczestnicy takiego czy innego zrzeszenia.

     1. Ak

      Właśnie nie drogi Stomax. Ustawa precyzuje, iż w IPS składka na fundusz jest tworzona m.in. z obniżki opłat na BFG. Pozdrawiam

    2. Bibeusz

     Chyba poprawiono płynność, a nie uzupełniano kapitały. Opłaty pozornie zmniejszono, ponieważ per saldo ta danina jest w tej samej wysokości tyle, że dla dwóch podmiotów. Środki, którymi dysponuje SSO są dużo mniejsze niż te, którymi zarządza BFG. I służą przede wszystkim niewydolnym, przynoszącym straty, generującym największe ryzyko bankom zrzeszającym. Dodatkowo zgromadzone w bankach zrzeszających depozyty obowiązkowe BS-ów powodują utratę płynności krótkiej na rzecz bliżej nieokreślonej – warunkowej – pomocy BZ dla BS. One służą bezpieczeństwu BZ. Można by wyliczać i wskazywać, ale mocno przywiązanych do BZ i tak to nie przekona. Jest tyko jedno wyjście – utworzyć BZ, który nie będzie generował ryzyka na dzisiejszym poziomie w istniejących BZ-etach. Dzisiejsza efektywność BZ-tów to nić innego, tylko opłaty i prowizje BS-ów i można to wprost wyczytać z oficjalnych dokumentów finansowych obu BZ-tów. Nie wiemy, co jest pod dywanem – bo tego nie wiedzą nawet członkowie rad zrzeszenia. No cóż, można próbować zaklinać rzeczywistość, tworzyć obozy, pisać nierealne plany (do wyboru: finansowe, awaryjne, strategiczne, naprawy, naprawcze, poprawy itp.), ale po co, to nie BS-y są istotnym zagrożeniem, a BANKI ZRZESZAJĄCE.
     PS
     Mnogości prezentów od Mikołaja 😉

 3. JAFO

  Dlaczego zniknęła strona? Miejmy nadzieję, że z tak zwanej zwykłej przyzwoitości. Bo może nie ładnie albo … że nie wypada? A może ktoś poszedł po rozum do głowy przypominając sobie, że Banki Zrzeszające i banki spółdzielcze to bardzo ważna cześć sektora finansowego naszego kraju?
  A może ktoś, w przebłysku geniuszu zdobył się na refleksję i doszedł do wniosku, że większość ciężko i mądrze pracujących banków spółdzielczych patrzy na ten „chocholi taniec” zrzeszeń i drży ze strachu na samą myśl o tym co sie stanie jak „taniec z gwiazdami”, które są święcie przekonane, że „mają talent” się skończy. Albo, żeby może pozostawić choćby pozory przyzwoitości.
  Miejmy nadzieję …

 4. STOMAX

  Drogi(a) AK, a czyż opłata na BFG (nawet w części przekazywanej do IPS) nie jest kosztem BSu ? Czy składka na fundusz nie jest tworzona z wypracowanego wyniku BSu ? Jeśli na pokrycie strat zostały wykorzystane środki z funduszu, to jak myślisz, kto je uzupełni ?