Kto wspierał, a kto przeszkadzał w tworzeniu nowego Zrzeszenia? – odpowiada Prez. A. Zwierzchowska (PBA)

zwierzchowska 3 PNG

BS BLOG: Kto państwa wspierał w tworzeniu nowego zrzeszenia, a kto przeszkadzał?

Naszą grupę wspierali przede wszystkim parlamentarzyści, posłowie i senatorowie, najpierw w Komisjach a następnie w Sejmie i Senacie, za co jesteśmy im wdzięczni.

Zmiana w ustawie o kapitale założycielskim dla PBA została uchwalona zdecydowaną większością parlamentarną.

BS BLOG: Jak ocenia Pani podejście dotychczasowych zrzeszeń do inicjatywy stworzenia Banku PBA?

Jako odpowiedź na to pytanie przytoczę słowa klasyka cyt. „najpierw się z nas śmiali, potem z nami walczyli, a na końcu zwyciężyliśmy”. Nasze zwycięstwo docenione zostało przez Prezesa SGB, który na moje ręce złożył nam gratulacje. Przewodniczący Rady Zrzeszenia BPS zaprosił mnie jako zatwierdzonego prezesa PBA w charakterze gościa na Zgromadzenie Prezesów BPS. To były bardzo miłe gesty z ich strony.

BS BLOG: Jak ocenia Pani podejście środowiskowych izb gospodarczych (KZBS, ZBP) do inicjatywy stworzenia Banku PBA?

Reprezentanci izb gospodarczych byli pesymistycznie nastawieni do naszej inicjatywy. W swoich wystąpieniach publicznych wyrażali tezę, że nam się nie uda…, a nawet, że nie powinno nam się udać…

Izby gospodarcze działały zgodnie z interesem największych sponsorów, szczególnie banków spółek akcyjnych i banków zrzeszających. We wszystkich działaniach byliśmy zdani wyłącznie na własne siły, nie mieliśmy oparcia we własnych izbach gospodarczych.

Tu link do sekcji WIEŚCI Z PBA: http://bsblog.pl/category/wiesci-z-pba/

Powiązane wpisy

3 komentarze na temat “Kto wspierał, a kto przeszkadzał w tworzeniu nowego Zrzeszenia? – odpowiada Prez. A. Zwierzchowska (PBA)

 1. Gruby

  … i co dalej z PBA? Czy są jakieś nowe wiadomości?

  1. Albert Sadowski

   Niebawem będą wieści z PBA – proszę Pana o troszkę cierpliwości. Jestem w stałym kontakcie z Założycielami nowego zrzeszenia i będę Państwu dostarczał świeże informacje.

  2. Albert Sadowski

   Był niedawno Zjazd Założycielski PBA – wkrótce świeże informacje na ten temat…