Prof. L. Pastusiak odwiedzi moją Uczelnię z wykładem „Rok prezydentury Donalda Trumpa”

trump i melania bmp
W najbliższy piątek odbędzie się na mojej Uczelni (WSH Radom) wykład prof. dr hab. Longina Pastusiaka (autor biografii wszystkich prezydentów USA), poświęcony podsumowaniu pierwszego roku prezydentury Donalda Trumpa. Zamierzam się na ten wykład wybrać, ponieważ zarówno Prelegent, jak i bohater prelekcji to osoby ciekawe.
Pana Prof. Longina Pastusiaka znam z wywiadów telewizyjnych i internetowych, a niebawem będę miał okazję zobaczyć go „na żywo”. Profesor ma – zdaje się – dość krytyczne zdanie o Prezydencie US; dotychczas opinię Donaldzie Trumpie budowałem sobie głównie na podstawie wykładów dr Jacka Bartosiaka – eksperta od geopolityki Klubu Jagielońskiego. Chętnie posłucham innych głosów, bo pluralizm opinii cenię sobie ogromnie – co mam nadzieję widać w naturze publicystyki BS BLOG-a…
Oto notka na temat wydarzenia, zamieszczona na stronach internetowych WSH w Radomiu:
„Spotykamy się w mediach z wieloma niekorzystnymi dla obecnego prezydenta opiniami, między innymi, że osłabił w pierwszym roku swojej kadencji Amerykę – USA „wycofują się ze świata”, pozbawiając ją wpływu na świat, naruszył ład międzynarodowy i doprowadził do powstania nowych zagrożeń, (niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung”).Donaldowi Trumpowi zarzuca się, że nie dotrzymał wielu swoich obietnic z kampanii, a po roku od zwycięstwa jest najgorzej ocenianym prezydentem, od kiedy prowadzone są regularne badania. Natomiast to, że amerykańska gospodarka się rozwija nie przypisuje się zasługom Trumpa, a raczej efektowi dobrej koniunktury.”

Poniżej link do jednego z wykładów Pana Profesora Pastusiaka:

Powiązane wpisy