Komentator TYLER DURDEN: „BZ nie promuje się pracowników ze względu na ich kompetencje i osiągnięcia tylko to, czy są lubiani przez ludzi wyżej postawionych”

korporacja

Szanowny Komentator TYLER DURDEN krytycznie o pracy w Bankach zrzeszających i zarządzaniu nimi:

Jak czyta się wypowiedzi szeregowych pracowników obu BZ to można dojść do 2 wniosków:

– szeregowi pracownicy są z wielu względów sfrustrowani (przede wszystkim swoimi zarobkami, ale nie tylko)
– stanowiska kierownicze w BZ pełnią często ludzie niekompetentni
– w BZ nie promuje się pracowników ze względu na ich kompetencje i osiągnięcia tylko to, czy są lubiani przez ludzi wyżej postawionych (typowe w przedsiębiorstwie zarządzanym jak folwark)

Ciekawe jak BZ-ty zarządzane w ten sposób mają zapewnić BS-om komfortową obsługę? Przede wszystkim przy takiej polityce kadrowej szeregowy pracownik, o ile nie jest frajerem, nie będzie się specjalnie starał. Po drugie niekompetentni kierownicy prochu nie wymyślą.

Żeby nie być gołosłownym poniżej zamieszczam fragment komentarza jednego z pracowników BZ.

1. Donosicielstwo to chleb powszedni pracy w tym banku, więc nie myśl, że Ci ” dobrzy koledzy”, co się do Ciebie miło uśmiechają i są tacy pomocni są jednocześnie godni zaufania.

2. Chcesz być doceniony w pracy? To poszukaj innej.. Tu nie będzie się liczyć, że wymyślasz ciekawe sposoby na usprawnienie działania systemu i pracy swojej i innych (które notabene nadal są wykorzystywane), nie będzie się liczyć, że chcesz poprawić obieg dokumentów, by nie krążyły one w tę i z powrotem z adnotacją „to nie nasze”.. to wszystko nie jest ważne, kreatywność jest niemile widziana. Nie licz, że Cię docenią za cokolwiek! dla nich nadal będziesz tą osobą, która „przychodzi, robi swoje nic nie dając od siebie i idzie do domu”. Jesteś trybikiem potrafiącym dobrze podążać za stadem, bez swojego zdania, woli, zainteresowań, kreatywności? Gratuluję! to praca dla Ciebie!.

3. Masz wyższe wykształcenie? mgr, mgr. inż ? Cieszysz się, że po tylu latach nauki będziesz obracać się w gronie osób wykształconych na takim samym poziomie jak Ty, a kierownikiem Twoim będzie osoba posiadająca poszanowanie, odpowiednie wykształcenie i autorytet? Nic bardziej mylnego.. i tak kierownikiem Twoim w większości przypadków będzie osoba z wykształceniem średnim mająca bardzo wysokie mniemanie o sobie, lecz niestety obycie adekwatne do swojego wykształcenia. Jednym słowem- bez komentarza.

4. Chcesz kiedyś w przyszłości zakończyć pracę w tym banku jako osoba głupsza? Niektórzy chcą się ogłupiać z własnej nieprzymuszonej woli, więc jest to praca idealna dla Ciebie!. Wystarczy kilka lat pracy w tym banku, a wasze IQ spadnie. Będziecie mieć do czynienia z przełożonymi, którzy: nie potrafią odnaleźć się w swoich papierach i będą was o to opieprzać (o własną niezdarność), próbują wam wmówić wasze błędy, które nie miały nigdy miejsca (nie wiem, skąd oni te błędy biorą, skoro wszystko jest czarno na białym w systemach), faworyzują swoich pupilków ignorując ich błędy i zrzucając je na inne osoby, nadal piszą adresy stron „www” przez https:// xD (i wydzierają się, dlaczego Ty tak nie robisz, przecież inaczej nie zadziała(?) swoją drogą.. polecam odbycie dobrego kursu z informatyki dla szkół podstawowych 🙂 ), nie słuchają co się do nich mówi, przez co próbują coś udowadniać nie mając totalnie racji (trochę takie dzieci we mgle.. mocno to infantylne), a także, co jest podstawą.. nie znają nawet zakresu obowiązków pracowników.

Powiązane wpisy

5 komentarze na temat “Komentator TYLER DURDEN: „BZ nie promuje się pracowników ze względu na ich kompetencje i osiągnięcia tylko to, czy są lubiani przez ludzi wyżej postawionych”

 1. Cezar

  A co jest złego w podawaniu pełnej specyfikacji URL w adresie, tzn wraz z wyznacznikiem protokołu. na przykład https:// ? Ktoś unieważnił RFC 3986?

 2. Gruby

  nic dziwnego że BPS jest w takiej sytuacji… i jak tu płynąć z taką ławicą Panie Prezesie?!?

  1. Bibeusz

   Z prądem, tylko z prądem…

 3. max

  hehe pracuje od niedawna jako informatyk w jednym skoku jest tak samo, jedynie co pomoze to pojscie na emeryture obecnych prezesow i kierownikow i nowa kadra

 4. Tyler Durden

  W BS-ach też nie jest różowo. Na stronie gowork pojawiła się poniższa opinia. Czyżby jednak w komercji pracowało się lepiej niż w BS?

  rozczarowany 25.02.2018 13:47

  we wszystkich Bankach Spółdzielczych jest to samo, nędzna kasa, plany z kosmosu, kolesiostwo, układy, kierownictwo o wielkim mniemaniu o sobie i średnim wykształceniu, pracujące w jednym banku od samego początku swojej kariery, brak poszanowania dla tych, co sobą coś prezentują. Ten kto nie musi, niech w to nie wchodzi, straci lata i ugrzęźnie, a lata lecą i starych już nigdzie nie chcą do pracy – zero wyboru, żałuję, że odszedłem z komercji