Publicysta BS BLOG-a R. Kuleczka (BS Łęczyca): zgadzam się z panem prezesem Flanzem w większości prezentowanych przez niego tez

radoslaw-kuleczka-1-png

Szanowny Publicysta BS BLOG-a, Pan Prezes Radosław Kuleczka (BS Łęczyca) pisze:

Jeśli chodzi o istotę dyskusji, zgadzam się z panem prezesem Flanzem w większości prezentowanych przez niego tez i wniosków. Mamy podobne spojrzenie na nasz sektor.
Przy czym , tak przynajmniej to odczytałem, w dyskusji popełniony jest błąd logiczny związany z próbą pewnej oceny dwóch istniejących od wielu lat zrzeszeń z będącym na etapie organizacji bankiem apeksowym. Takie porównanie nie ma sensu ponieważ o ile bez większego kłopotu potrafimy wskazać słabości czy problemy banków zrzeszających o tyle w przypadku nowego zrzeszenia jedynym póki co konkretem jest decyzja o wyrażeniu zgody na jego stworzenie.
Reszta to duży znak zapytania. Doświadczenie z kolei pokazuje, że założenie co do efektu końcowego a jego ostateczny wynik mogą się różnić o 180 stopni.
Osobiście chętnie bym kiedyś przeczytał założenia modelu finansowo-organizacyjno-biznesowego, które stały za decyzją o jego stworzeniu.
rsz_flanzDla mnie kluczowymi byłyby dwie sprawy – jakie przyjęto założenia w strategi rozwoju teleinformatycznego i jaki przyjęto model zarządzania kosztami. Szczególnie cały obszar rozwiązań teleinformatycznym „ustawi” w ciągu kilku lat przyszłość całego sektora banków spółdzielczych.
Na koniec moja osobista prośba do części osób piszących czy komentujących na bsblog-u. Piszecie Państwo bardzo ciekawe opinie i komentarze i miło by było poznać ich autorów 🙂
Pozdrawiam

O Szanownym Publicyście BS BLOG-a, Panu Prezesie Radosławie Kuleczce:

Radosław Kuleczka, BS Łęczyca (Wiceprezes Zarządu)

Powiązane wpisy