O nowej p.o. Prezesa SGB Banku – Pani Karolinie Jankowiak (galeria zdjęć)

jankowiak 2 bmp

Nową p.o. Prezesa SGB Banku została Pani Karolina Jankowiak – dotychczasowa Wiceprezes Zarządu. Do zarządu oddelegowana została czasowo Pani Leokadia Tołwińska  (Zastępca Przewodniczącego RN). Rozpoczął się zatem okres elekcji nowego Imperatora Cesarstwa SGB. Czy będzie to elekcja burzliwa, czy spokojna? Kto zostanie Wielkim Imperatorem i w jakim kierunku prowadzić będzie Imperium? – czas pokaże…

Pani Karolina Jankowiak ma wykształcenie prawnicze i doświadczenie w zakresie audytu wewnętrznego. Jest kobietą o interesującej urodzie.

Kilka słów o obecnej Pani Prezes (źródło: sgb.pl):

„W SGB-Banku S.A. pracuje od 1996 roku, w obszarach związanych przede wszystkim z finansami i audytem. Bezpośrednio przed objęciem stanowiska w Zarządzie Banku odpowiadała za obszar audytu wewnętrznego. Z wykształcenia jest prawnikiem. Posiada certyfikaty uzyskane w ramach Systemu Standardów Kwalifikacyjnych w Bankowości Polskiej oraz certyfikat CRMA (Certification in Risk Management Assurance), nadany przez Stowarzyszenie Audytorów Wewnętrznych (IIA). Zasiadała w Radzie Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Jastrowiu.”

Poniżej galeria zdjęć, na których jest Pani Prezes:

jankowiak 3jankowiak 1jankowiak 2      jankowiak 2 jankowiak 6 jankowiak 5 jankowiak 2jankowiak 6jankowiak 2 bmp

 

Powiązane wpisy

11 komentarze na temat “O nowej p.o. Prezesa SGB Banku – Pani Karolinie Jankowiak (galeria zdjęć)

 1. Dreamer

  Świetny fachowiec ! Gratuluję wyboru i liczę ze wniesie wiele do bankowosci spółdzielczej.

 2. Tokio

  Wiedza, przewidywalność, obiektywizm, zaangażowanie, opanowanie, asertywność, umiejętne zarządzaniem emocjami, bardzo konstruktywna – idziemy naprzód ! Decyzja napawa optymizmem na lepsze jutro bankowosci spółdzielczej.

 3. Naprawdę, uroda nie ma nic do rzeczy w kontekście powierzonej funkcji i uwaga pana redaktora jest kompletnie nie na miejscu. Proszę się dwa razy zastanowić zanim pozwoli pan sobie na taki komentarz.

  1. Albert Sadowski

   Komentarz napisałem właśnie PO ZASTANOWIENIU; nie był on spontaniczny, czy bezrefleksyjny. Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższą opinią; biznes oparty jest w ogromnym stopniu na relacjach międzyludzkich. A w tych – nie sposób zaprzeczyć – aparycja MA znaczenie; takie są fakty, jakkolwiek silnie byśmy przeczyli. Uwaga o urodzie byłaby nie na miejscu, gdyby miała charaktery krytyczny, podczas gdy ja jestem admiratorem tego typu urody, jaką reprezentuje Pani Prezes. Dlatego jeszcze raz powtórzę – uważam, że Pani Prezes Karolina Jankowiak jest Kobietą o interesującej urodzie. 🙂 🙂

  2. Albert Sadowski

   Proszę zobaczyć; chwalimy ludzi za to, że są inteligentni, błyskotliwi, za to że mają talent wokalny, świetną pamięć… Uroda jest takim samym darem bożym, jak mądrość, inteligencja, czy uzdolnienie artystyczne. Czemuż, skoro chwalimy za te inne, nie mielibyśmy chwalić za urodę?

   1. KASMAC

    Też myślę, że „uroda nie ma nic do rzeczy w kontekście powierzonej funkcji”.
    Ale każdy może mieć inne zdanie, tym bardziej właściciel bloga może na nim pisać, co mu się podoba…

    1. Albert Sadowski

     Co więcej – każdy swoje zdanie może na BS BLOG-u zaprezentować, bez ryzyka ocenzurowania. Nawet w kwestii kobiecej urody 🙂 Szanowni Państwo, bardzo zależało mi na tym, żeby BS BLOG nie był medium „drętwym” i „nadętym”. Jestem człowiekiem pogodnym i uważam, że poczucie humoru jest wprost niezbędne, by znajdować życie ciekawym i by być szczęśliwym człowiekiem. Na BS BLOG-u jest życie, ewidentnie jest życie, jest dynamika dyskusji. Ba – jest dyskusja, realna, polemiczna, taka w której ścierają się różne światopoglądu. A fakt, że komentarzy Szanownych Czytelników jest już ponad 1200 świadczy, że środowisku było potrzebne takie medium. Świadczy też o tym, że BS-owcy tu chętnie zaglądają. I zaglądają CORAZ CZĘŚCIEJ – ostatnio padł kolejny rekord odsłon: prawie 24000 w ciągu miesiąca (poprzedni 22500). Jestem przekonany, że ta duża chęć i rozwijający się nawyk zaglądania na BS BLOG-a wynika w istotnym stopniu z charakteru narracji wypowiedzi tu zamieszczanych. Ludzie nie lubią nudy, banału, konwencji. Ludzie lubią publicystykę profesjonalną, ale żywą, wartką, czasem intrygującą, czasem wręcz zabawną. Gdy zakładałem BS BLOG-a jednym z założeń, jakie przyjąłem, było to, by portal ten „toczył się” jak dyskusja kolegów; właśnie kolegów, ludzi, którzy są ze sobą zżyci, którzy rozmawiają i poważnie, ale też i lekko, z pewną dozą luzu. Nie chciałem medium nadętego, pompatycznego, czy nadmiernie poważnego. Czytając komentarze widzimy w nich bardzo często właśnie ten ton wypowiedzi: koleżeński, lekki, sympatyczny. Ot tak właśnie „Koledzy z BS-ów mówią do Kolegów z BS-ów”. Cieszę się, że tak jest 🙂

     1. Albert Sadowski

      KOREKTA – BS BLOG odnotował ostatnio rekord czytelnictwa: nie 24 000 a 25 000 (!) odsłon w ciągu miesiąca.

 4. Franciszek Spółdzielca

  Redaktorze,
  uspokoi się sytuacja i Pana blog wróci do 10-20 odsłon. Ma Pan swoje pięć minut. Jeśli oczywiście pisze Pan prawdę. Zakładam, że tak, w moich czasach słowo było droższe pieniędzy

  1. Albert Sadowski

   Rzeczywiście, ma Pan rację; w „spokojniejszych” czasach czytelnictwo BS BLOG-a jest mniejsze. Ale liczba odsłon jest odrobinkę większa niż Pan pisze – to nie 10 – 20 odsłon miesięcznie ale zwykle ok. 13 000 – 17 000.

   Już w pierwszym miesiącu BS BLOG-a w nowej, portalowej postaci (wrzesień 2016), miesięczna liczba odsłon była powyżej 10 000. Potem to zasadniczo rosło, choć były zmiany trendu. Pierwszy istotny rekord padł latem 2017- 22 500 odsłon. Teraz padł kolejny rekord – 25 000 odsłon. Jest to zasługa przede wszystkim Publicystów i Komentatorów – to oni tworzą CO NAJMNIEJ 2/3 treści portalu.

   Ogromnie mnie cieszy Pańska głęboka wiara w moją prawdomówność – pochlebia mi Pan i sprawia ogromną przyjemność tą głęboką wiarą 🙂 .

   Łączę wyrazy szacunku i serdecznie pozdrawiam, pozostając w nadziei na Pańskie kolejne komentarze!

 5. Piotr Piotrowski

  Zarządzanie tak specyficznym Bankiem jest bardzo trudne kto zna strukturę własnościowa SGB to wie o czym piszę. Osobiście nie znam Panią p.o. Prezes ale bardzo chciałbym żeby Jej się udało. Moje doświadczenie mówi ,że zbyt dużych szans na dłuższe rządzenie nie ma -i to nie dlatego ,że brakuje Jej wiedzy. Jednym Prezesie którego znam co dawał sobie rady był Panu Pawle CH. -takiego Prezesa życzę SGB.