Nowa Prezes (p.o.) SGB Banku – pierwsze komentarze

jankowiak 3 bmp

Na BS BLOG-u pojawiły się pierwsze komentarze, odnoszące się do wyboru Pani Karoliny Jankowiak na p.o. Prezes SGB Banku. Komentarze są pochlebne:

Komentator DREAMER:

„Świetny fachowiec ! Gratuluję wyboru i liczę ze wniesie wiele do bankowosci spółdzielczej.”

Komentator TOKIO:

„Wiedza, przewidywalność, obiektywizm, zaangażowanie, opanowanie, asertywność, umiejętne zarządzaniem emocjami, bardzo konstruktywna – idziemy naprzód ! Decyzja napawa optymizmem na lepsze jutro bankowosci spółdzielczej.”

jankowiak 5Niewątpliwie nie da się nie zauważyć, że Pani Prezes jest kobietą. A kobiety mają to do siebie, że bardzo często wnoszą do środowisk, w których funkcjonują pierwiastek łagodności i pewną – zwykle większą niż u mężczyzn – dozę kompromisowości. Środowisko Banków Spółdzielczych jest dość zmęczone, a być może i zdegustowane, ostatnią „wojną na górze”, jaka przetoczyła się – w niezbyt elegancki sposób – na szczytach władzy Imperium SGB. Zobaczymy, czy z funkcji p.o. Pani Prezes przesunie się docelowo do funkcji prezesa sensu stricte; na razie przed środowiskiem, i Panią Prezes, okres próby, przymiarki.

Jak Szanowni Czytelnicy widzą, pierwsze komentarze na BS BLOG-u mają wydźwięk bardzo pozytywny. Zapewne wszyscy z uwagą obserwować będą, jaką politykę będzie prowadzić Pani Prezes Jankowiak: czy pozostanie przy „betonowej” polityce centralizacji i subordynowania BS-ów, czy też zdecyduje się na nurt de-centralizacyjny, zmierzający do autonomizacji Banków i deprecjacji funkcji zrzeszenia do roli służebnej wobec BS-ów. Oby to drugie, bo stosunki między BZ i BS-ami wymagają daleko idących reform.

jankowiak 1Czy Pani Prezes Jankowiak zauważy, i zauważywszy – będzie chciała zmienić kierunek, w którym płynie okręt SGB? Zobaczymy. Jeżeli zachowana będzie polityka „betonowa”, SGB Bank ryzykuje, że BS-y, które wolą bardziej autonomiczny model działania, będą stopniowo fluktuowały w kierunku nowego zrzeszania PBA, które taki model oferuje.

To samo zresztą tyczy się zrzeszenia BPS – tu też zmiany na horyzoncie; kończy się kadencja Prezesa Kupczyka. Co będzie dalej, czy linia BPS będzie „betonowa”, czy „reformatorska”? – czas pokaże.

Niewątpliwie szykują się ciekawe czasy – środowisko BS-ów tym żyje, śledzi co się dzieje z ogromną uwagą. Ja to widzę, bo ostatnio BS BLOG odnotowuje RADYKALNY wzrost liczby wejść (po „rewolucjach” w SGB Banku jest ich kilkukrotnie więcej niż zwykle!).

bs blog luty 2018Czytelnictwo rośnie, komentarzy przybywa – jest już ich ponad 1200! Świadczy to o tym,  że BS-owcy naprawdę interesuję się swoją środowiskową polityką i chcą wiedzieć „co w trawie piszczy”.

 

 

 

No cóż, nie pozostaje nic innego, jak wyjść naprzeciw tej potrzebie – BS BLOG będzie dostarczał Państwu najświeższe, wiarogodne informacje. I oddolnie tworzone komentarze, które pokazują, co NAPRAWDĘ myśli środowisko.

BS BLOG – mówimy jak jest!

Powiązane wpisy

4 komentarze na temat “Nowa Prezes (p.o.) SGB Banku – pierwsze komentarze

 1. spółdzielca

  Tylko, że nikt póki co nie powiedział, że p. Karolina Jankowiak ma być prezesem docelowo. Na razie jest p.o. , a potem konkurs. Po drugie należałoby także ocenić jej dotychczasową postawę. Tzn. była w poprzednim i obecnym zarządzie. Jeśli były kandydat miał rację stawiając konkretne zarzuty poprzednikom to także jej. Jeśli się z nimi nie zgadzała to dlaczego z tym nie wystąpiła? Jeśli się zgadzała to brała część winy na siebie. Poza tym legitymizowanie niektórych działań p. Pyzika nie daje jej dobrego świadectwa. Jedynym ludzkim uzasadnieniem jej postawy jest strach przed utratę pracy.

 2. Gruby

  Jeżeli mowa o zmianach to należy odnotować także prawdopodobne odejście z BPS prezesa Chrzanowskiego. Słyszałem o objęciu posady w Warszawskim BS.

  1. Piotr Skoczylas

   Z końcem stycznia prezes Chrzanowski zakończył współpracę z BPS-em.

   1. Albert Sadowski

    Ponoć Pan Prezes Grzegorz Flanz (BS Toruń) aplikuje na stanowisko wiceprezesa w BPS… Ponoć