Publicysta Piotr Skoczylas: „jest wiele banków w SOZ którym jednak nie pasuje i myślą jak się wymiksować”

piotr skoczylas bmp

Szanowny Publicysta BS BLOG-a, Piotr Skoczylas odnosi się do słów Sz. Kom. JAROSŁAWA:

„[…] mały bank zrzeszający skupiony wyłącznie na obsłudze apeksowej, biorąc pod uwagę rozrost back office’u i konieczność spełnienia dziesiątek mniej lub bardziej potrzebnych wymogów ostrożnościowych i nadzorczych, również się wywróci, bo koszty jego utrzymania będą wysokie i będą musiały zostać pokryte przez banki zrzeszone” – tu cały art.: http://bsblog.pl/2018/03/13/komentator-jaroslaw-cz-iv-maly-bank-zrzeszajacy-apeksowy-rowniez-sie-wywroci/

Piotr Skoczylas komentuje:

Banki regionalne nie działały o ile mi wiadomo w formie apeksu. Proszę pamiętać, że chętnych do apeksu na początku było ponad 100 banków ale skutecznie dużą część ,,zniechęcono”.
Model przedstawiony przez Pana jak najbardziej mógłby się sprawdzić ale proszę zwrócić uwagę na utrudnienia ze strony wielu stron dla apeksu, gdzie model jest wytyczony a prawo uchwalone. Wprowadzanie czegoś zupełnie nowego w dobie konsolidacji i bombardowaniem banków regulacjami jest mało prawdopodobne.
Po prostu nie widzę kogoś kto by się za to zabrał. Banki walczące o jak największą autonomię, które mogłyby być zainteresowane – zaangażowane są w apeks. Pozostałym najwyraźniej pasuje aktualny układ, a może się mylę i jest wiele banków w SOZ którym jednak nie pasuje i myślą jak się wymiksować.
Oczywiście podyskutować można pomysł ciekawy i może byłby lekiem na całe zło, ale woli do ułatwiania życia BS-om zdecydowanie nie widać.

Powiązane wpisy