Komentator DAWID: „informatyka w BS działa jak OSP …..leci tam gdzie się pali, zamiast zapobiegać”

informatycy

Szanowny Komentator DAWID pisze:

Mit niedoinwestowania BS-ów w obszarze IT

W większości BSów jest 1-3 informatyków (3 to już rozpusta)
Samo to jest niedoinwestowaniem w obszarze IT.
Szkolenia dla kadry IT – praktycznie równe zeru, chodzi mi o specjalistyczne szkolenia, nie o szkolenia typu dupokrytka do akt za 300 zł tj. konferencja, kongres czy impreza zorganizowana przez dostawców oprogramowania z certyfikatem uczestnictwa.
Zastosowane rozwiązania darmowe zamiast komercyjnych – brak funduszy, informatyk dwoi się i troi aby spełnić wymagania rek. D
Kiedyś pewien naczelnik IT w jednym z BSów powiedział ……informatyka w BS działa jak OSP …..leci tam gdzie się pali, zamiast zapobiegać 🙂

Mój komentarz:

Szanowny Komentatorze, bywam nierzadko u moich klientów korporacyjnych. Mam w swoim otoczeniu tow. osoby, które pracują w „korpo”. ONE MÓWIĄ DOKŁADNIE TO SAMO – mimo, ze pracują w bogatych, miedzynarodowych korporacjach. Wiadomo, ze każdy chce więcej, lepiej, wyższy budżet – to oczywiste.

Ja nie zgadzam się z tym, ze banki trzeba konsolidować, żeby spełniły wymagania IT. To absurd. Wystarczy odpuścić im bezsensowne i ogromnie kosztochłonne obowiązki biurokratyczne, a pieniądz dodatkowy na IT się znajdzie.

Tylko że być może jest tak, że to jest pewna świadoma polityka; presja biurokratyczna ma skłonić BS-y do błędnego mniemania, że konsolidacja jest konieczna, by okiełznać technologię. To absurd. Ale niektórym środowiskom zaszczepienie takiego poglądu jest bardzo na rękę.

Ale BS-owcy – z tego co widzę – omamić się nie dają…

Powiązane wpisy