Czy faktycznie może dojść do przejęcia BPS-u przez jakąś dużą firmę?

bps

Bardzo ciekawy wątek poruszył Sz. Kom SCENARZYSTA kreśląc wizję przejęcia BPS-u przez Asseco…

Czyli Szanowni Komentarzy uważają, że może dojść do przejęcia BPS-u przez jakiś duży podmiot? Jeżeliby tak było, to osłabienie BPS-u (i tak już w marnej kondycji) byłoby przejmującemu na rękę… Czy uważacie Panowie, że prowadzona jest jakaś zakulisowa gra, zmierzająca do osłabienia banku zrzeszającego?

Oto co odpowiadali Szanowni Komentatorzy:

TYLER DURDEN:

Scenariusz może się nie powieść, bo zgodnie z ustawą „Akcjonariusze banku zrzeszającego, niebędący bankami spółdzielczymi zrzeszonymi z tym bankiem, na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy nie mogą wykonywać łącznie prawa głosu z więcej niż 24% akcji.

GRUBY:

komentator SCENARZYSTA rzeczywiście snuje zatrważającą wizję bankowości spółdzielczej. Czy jest ona wyłącznie wymysłem autora?!? może to zwykła prowokacja …. a może oparta jest na pogłoskach, plotkach, w których, jak się zwykło mówić, jest zawsze odrobina prawdy. jakkolwiek to zabrzmi tak czy owak o tym co się wydarzy większość z nas dowie się jak już się to wydarzy … Według mnie scenariusz scenarzysty jest bardzo realny … patrząc na poczynania banku zrzeszającego, aktualną sytuację, to jego włodarze chyba liczą na duże szczęście albo są świadomi czegoś czego reszta świadoma nie jest

ALBERT SADOWSKI:

Mechanizm, o którym pisze Sz. Kom. TYLER DURDEN faktycznie moze tu stanowić pewne zabezpieczenie…

PIOTR SKOCZYLAS:

Można to zmienić jak każdy zapis, nawet przychodzą mi do głowy przynajmniej dwa wyjaśnienia w myśl których mogą być ,,rekomendowane” zmiany w przepisach.

A tu przytaczam głos Sz. Kom. SCENARZYSTY:

Szanowny Komentator SCENARZYSTA kreśli plan przejęcia BPS-u przez Asseco

Powiązane wpisy