Komentator DAWID pyta, kto zapłaci za wymianę wątroby alkoholika

gta-v-max-korwin-cejrowski

Szanowny Komentator DAWID pisze:

Wolność to prawo krzywdzenia swojego ciała i ducha (np. alkohol, narkotyki,nieróbstwo)
Nie zgodzę się z tym 🙂

Kto zapłaci za wymianę wątroby ….. każdy sam ze swoich pieniędzy czy z pieniędzy podatników w ramach NFZ…to samo narkotyki, nieróbstwo = zasiłki itp. Każdy kij ma dwa końce.
Jak człowiek chce żyć w jakimś ustroju to musi zaakceptować pewne zasady, inaczej się nie da.
Tylko niektóre zwierzęta są wolne i mogą robić co chcą, a reszta musi dostosować się do zasad panujących w stadzie, jak nie pasuje to musi zmienić stado.

Moja opinia jest taka:

„Kto zapłaci za wymianę wątroby” – Ano właśnie, gdyby służba zdrowia była odpłatna, byłoby sprawiedliwie. Nie musiałoby się społeczeństwo składać na wymianę wątroby dla osoby, która beztrosko sobie ja zniszczyła. Chcesz się zapić na śmierć – proszę bardzo, ale innych ma to nie kosztować ani grosza.
Wolność to prawo do popełniania własnych błędów – a co gdyby Panu urzędnik restrykcjonował ile piw czy drinków może Pan wypić na imprezie? Albo zaganiał do obozów pracy tych, którym pracować się nie chce? System totalitarny – takie już były.

Na Forum Wolnościowym w Sejmie RP - 26.11.16
Na Forum Wolnościowym w Sejmie RP – 26.11.16

Szanowny Komentarorze, to jest bardzo proste. Wolność polega na KONIUNKCJI dwóch rzeczy:
– robię co chcę z sobą, z moim ciałem, z moją duszą – np. biorę narkotyki I (z naciskiem na spójnik „I”)
– sam ponoszę tego konsekwencję – tzn. jeżeli dostanę marskości wątroby, to społeczeństwo NIE SKŁADA się na jej wymianę.
Tak jest sprawiedliwie i etycznie. Rzymska maksyma mówi „Chcącemu nie dzieje się krzywda” – to powinno być fundamentem prawa.
Ja bardzo bym właśnie NIE CHCIAŁ, żebyśmy mieli taki ustrój jak mamy – muszę akceptować jego zasady, ale się z nimi nie zgadzam, bo są niemoralne. Niemoralność polega na tym, ze za błędy Kowalskiego ma płacić Nowak – np. fundując mu nową wątrobę. Tymczasem pieniądze Nowaka mają być dla NOwaka i jego rodziny. I kropka. Pozostałe rozwiązania są nieetyczne.

gta-v-max-korwin-cejrowskiKażdy powinien mieć:
– wolność wyboru co robić ze swoim ciałem, duszą, życiem
– on, i tylko on, ma ponosić konsekwencje swoich działań. Tylko on – nie całe społeczeństwo kolegialnie.

Tak funkcjonujące państwa rosły w siłę, bo działały mechanizmy odpowiedzialności i planowania życia. Obecne ustroje np. w Europie prowadzą do zaniku moralności i wymierania demograficznego. BO ludzie pragną hedonizmu i opieki państwa – nie rozmnażają się, nie planują, nie chcą pracować rozglądają się za socjalem, nie chcą brać życia we własne ręce. Oddają się PAŃSTWU pod opiekę. A to musi nieuchronnie prowadzić – i prowadzi – do upadku naszej cywilizacji europejskiej. Proszę tylko spojrzeć jaki upadek postępuje na zachodzie Europy…

 

Powiązane wpisy

Jeden komentarz na temat: “Komentator DAWID pyta, kto zapłaci za wymianę wątroby alkoholika

  1. to jo

    Ale co jesli np. pijak za kierownica walnie w drzewo i bedzie ledwo zywy, ma zdychac? Ktos wezwie karetke i ktos za karetke bedzie musial zaplacic, bo pijak jest powiedzmy bankrutem.