MARCIN BREST: „Pan Stempin robi dużo dymu a mało z tego wychodzi (woli jeździć na koszt banku na mecze Ligi Mistrzow[…]”

stempin

Sz. Kom. MARCIN BREST pisze:

Choć nie jestem zwolennikiem tego wyboru rady nadzorczej to jednak szacun, że ktoś zamierza coś zmienić kadrowo w SGB. Może trafią tu wreszcie jacyś profesjonaliści z rynku? Pan Stempin robi dużo dymu a mało z tego wychodzi (woli jeździć na koszt banku na mecze Ligi Mistrzow-szczerze zazdroszczę takich mozliwości). Dobrze ze wylatuje z Zarządu. Będzie może jakaś szansa na efektywne IT. Pozostałe wymienione departamenty też dobrze zdignozowane przez Prezesa. Do wymiany kadrowej. Rzeczywiście skarb i windykacja działają w banku tak że zęby bolą.

Sz. Kom. BARTOSZ:

Dobra zmiana. Jestem nowym pracownikiem w banku, który chce się rozwijać i żyć w Poznaniu i nie chce wyjeżdżać do Warszawy do pracy. Przyjdą z Warszawy i zrobią porządek w banku. Ci, którzy chcą pracować i sie rozwijać zostaną, a pozostali pozegnają się z bankiem. Dlaczego sgb nie może być kolejnym bankiem komercyjnym? Niektóre bs-y są w głębokim PRL. Z produktów rozumieją tylko kredyt i pożyczkę… funkcjonowanie małych, zacofanych banków nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Trzymam kciuki za zmiany.

Powiązane wpisy

3 komentarze na temat “MARCIN BREST: „Pan Stempin robi dużo dymu a mało z tego wychodzi (woli jeździć na koszt banku na mecze Ligi Mistrzow[…]”

 1. Michał Plotka

  W Warszawie jest już giełda kandydatów na miejsce Prezesa Stempina. Prezes Dąbrowski jest po pierwszych spotkaniach. Wkrótce chyba poznamy szczegóły tej zmiany

 2. dawid

  Cyt „Dlaczego sgb nie może być kolejnym bankiem komercyjnym? Niektóre bs-y są w głębokim PRL. Z produktów rozumieją tylko kredyt i pożyczkę… funkcjonowanie małych, zacofanych banków nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Trzymam kciuki za zmiany.”

  SGB istnieje tylko dzięki tym małym BS-om które go karmią 🙂
  Jest to bank zrzeszający, a nie zwykły komercyjny.
  Może SGB zależy aby BSy były jak za czasów PRL, słabym podmiotem łatwiej się steruje.
  To jak za czasów średniowiecza był król, szlachta …..i daleko daleko chłopi.
  Król bez podatków od chłopa … umrze z głodu 🙂

 3. Katarzyna

  A kto bogatego zabroni?:) a poważnie. Bank ma pieniądze na podwyżki dla pracowników i zarządu (już za czasow Pyzika były znaczne podwyżki), to ma na wyjazdy integracyjne. dobry menadżer w sgb nie będzie pracował poniżej 10 tyś zł, więc te podwyżki dostosowaly bank do wymogów rynku. Nikt nie będzie pracować dla samej idei. Jeśli konkurencja tak płaci, to i sgb musi proponować odpowiednie wynagrodzenia.